15 Led

Google Classroom – nová aplikace od Velkého bratra

I Google už představil mobilní aplikaci, která se věnuje oblasti vzdělávání – jmenuje se Google Classroom a má sloužit zejména ke zjednodušení práce učitelů a studentů.

Aplikace je mobilní verzí již dříve spuštěné webové Google Classroom, a jako taková zatím umožňuje “pouze” procházet jednotlivé kurzy, vytvářet je, či rovnou mazat. Uživatel může nahlížet do Classroomu a upravovat jeho základní nastavení či publikovat příspěvky v Clasroomu. Do toho samozřejmě nesmí chybět možnost komentářů.
Z pohledu vyučujícího bohužel nelze vytvářet plnohodnotné úkoly pro žáky nebo členy kurzu či další pokročilejší funkce. Učitel může alespoň zveřejnit jednoduché oznámení, stanovovat termíny odevzdání úkolů žákům či rozeslat studijní materiály všem studentům prostřednictvím Google Drive.

Abyste si mohli aplikaci vyzkoušet, je třeba mít účet v rámci Google Apps pro vzdělávání. S jiným typem bohužel prozatím nebude fungovat. Uvidíme, jak se bude aplikace dál vyvíjet a jaké nové funkcionality ještě přinese.
Aplikaci můžete nainstalovat z obchodu GooglePlay.

 

Přejít k navigační liště