31 Čvc

Novinky z pedagogického dění

Léto je čas dovolených, fesťáků, odpočinku u vody, prázdninového čtení (rozumějte: konečně nemusíte číst povinnou literaturu nebo skripta ke zkoušce), případně letních brigád, poflakování se s přáteli… Nic nenasvědčuje tomu, že by se mohlo v oblasti pedagogiky dít něco nového. Zdání ale klame.

Na ÚPV FF MU například vyšlo nové číslo odborného časopisu Studia Paedagogica. Tentokrát se v něm můžete dočíst o tom, jak lze využít akční výzkum ve školním prostředí; o blokové výuce nadaných žáků nebo o rozvoji školy skrze kolegiální učení učitelů. Zmíněná témata i další články si můžete přečíst online zde.

Další novinkou je metodická příručka na téma Uprchlictví na táboře. Jedná se o příručku, která je publikována na internetových stránkách nazemi.cz. Příručka je vhodná především pro vedoucí letních táborů, kteří se můžou setkat s otázkami dětí na téma uprchlictví. Článek a příručku ke stažení můžete najít zde.

A protože jsou prázdniny, koná se spousta táborů, zkušenostních a zážitkových kurzů, larpů, a mnoho dalších akcí. Tak neseďte doma u počítače a zažijte léto naplno! 🙂 Tady máte pár tipů, jaké akce můžete ještě do začátku semestru nebo i na podzim navštívit.

Pokud se rádi stylizujete do zajímavých rolí a při tom se chcete dobře bavit a poznat nové lidi, vyzkoušejte si hraní larpu. Nabídku najdete například na adrese http://hrajularpy.cz/ nebo http://v-roli.cz/.

Zážitkové kurzy nabízí například Prázdninová škola Lipnice. Účastnit se můžete sebepoznávacích kurzů, zapracovat na své komunikaci a řešení úkolů, nebo najít inspiraci pro práci se zážitkovou pedagogikou. Nabídku kurzů můžete najít zde.

A co dělat, pokud jste v Brně, ale brigádničíte a nemáte moc času válet se u vody? Zkuste se podívat na programy letních kin (například program kina Scala) nebo na Facebook, kde najdete seznam událostí, kam můžete v Brně zavítat zdarma.

Odesílám
User Review
0 (0 hlasů)
Přejít k navigační liště