16 Úno

Terénní výslech: Jak Eliška proplouvá ZRUčkem

Studium zkušenostně reflektivního učení je pro mě jako plavba na lodi.

Se svým plavidlem proplouvám různými exotickými končinami a poznávám dosud neviděné. Jsem nadšená, že jsem právě na téhle palubě. Občas tu zažívám klasické případy, které zná každý student-námořník, kdy loď kvůli bezvětří nepluje, to třeba když se učím na zkoušku nebo když vstávám v sobotu do školy, ale chvil bez větru v plachtách je velmi málo. Většinu času tak trávím tím, že se učím jak vázat uzly (mnoho uzlů jako mnoho myšlenek, které stojí za vznikem ZRU), procházím se po ráhnoví (to když se učíme o reflexi) nebo zkoumám, co zajímavého se děje na moři i na pevnině (když se účastním nějakého workshopu nebo kurzu). Každý den přináší úžasné nové poznatky.

Pro mě je toto studium plné zážitků a poznávání, je praktické, jako má práce na lodi, je zajímavé, jako exotika okolních krajin, je návykové, stále chci poznávat více a více krajin a je osobní, neboť mě rozvíjí a seznamuje s podobnými mořeplavci, jako jsem já.

Studium zkušenostně reflektivního učení probíhá zkušenostně reflektivní formou. Takže konečně nejde jen o nakrmení teorií a napsání testu, ale o to, že si něco sami zažijeme a následně z této vlastní zkušenosti čerpáme a skrze reflexi se učíme, je to prostě jiný způsob vyučování a TO MĚ BAVÍ!

Eliška Kučerová

(studentka Sociální pedagogiky a poradenství na FF a absolventka ZRU)

Zpět na rozcestník článků o ZRU a ZKUPP:

Zkušenostní a reflektivní učení (ZRU/ZKUPP) na ÚPV FF MU opět otevřeno!

Odesílám
User Review
5 (1 hlas)
Přejít k navigační liště