19 Dub

Týden učitelství 2018

Již příští týden Ústav pedagogických věd pořádá Týden učitelství. Celý týden bude nabitý zajímavými workshopy a diskusemi s odborníky z praxe. Pokud máte zájem neváhejte a hlaste se, místa na workshopech ubývají. Vítáni jsou nejenom studenti Filozofické fakulty a ÚPV, ale samozřejmě všichni zájemci široké veřejnosti.

Co Týden učitelství nabízí

Pondělím 23.4. odstartuje série workshopů. Můžete se těšit na široký výběr témat týkajících se jak aktuálních pedagogických problémů, tak pedagogických evergreenů. Každý den, kromě úterý, začínají workshopy v devět hodin ráno a končí v půl šesté. Celý program končí v pátek 27.4. dopoledne.

 

Zajímá Vás moc učitele ve výuce, reflexe výuky, jak pracovat s hlasem nebo jak rozvíjet klíčové kompetence žáka? Chcete se na něco zeptat začínajících učitelů? Potom přijďte v pondělí.

Váháte, jak je to doopravdy s testy a písemkami, nenásilnou komunikací, zapojením technologií do výuky nebo globálními tématy a jejich chápáním? Chtěli byste se dozvědět, jak učit náctileté? Jak na tvůrčí nebo inkluzivní vzdělávání? Zapojte se ve středu.

Jestliže jste v začátcích týdne plně vytížení a chtěli byste hledat odpovědi na to, jaké dopady má pedagogická komunikace, jak nakládat s talentem, jak být dobrým učitelem nebo jak řešit konflikty, můžete se zúčastnit čtvrtečních workshopů.

A na konci pracovního týdne, v pátek, se můžete dozvědět, jak prolomit ledy ve výuce cizího jazyka a jak pracovat s konfliktními žáky.

Pokud se vyskytnou komplikace

Pokud máte v době vybraného workshopu povinnou výuku, nezoufejte! Zvažte, co pro vás bude přínosnější, a klidně přijďte. Lektoři na místě budou na vyžádání vydávat oficiální omluvenky se jménem, podpisem a potvrzením Vaší účasti na programu Týdne učitelství.

Pokud byste měli zájem o registraci na workshop nebo seminář s již obsazenou kapacitou, nebo se naopak na poslední chvíli potřebovali omluvit, nebojte se napsat na tydenucitelstvi@gmail.com, kde se budou pořadatelé snažit vyhovět Vašim požadavkům.

Kde hledat více informací

  • Pro více informací, konkrétní harmonogram a samotné přihlašovaní navštivte http://tydenucitelstvi.phil.muni.cz/.
  • Pro aktuální informace sledujte událost na Facebooku – https://www.facebook.com/tydenucitelstvi2017/.
  • A pokud byste ani na jednom z odkazů nenašli odpověď na jakoukoliv nejasnost, můžete se písemně obrátit na tydenucitelstvi@gmail.com, kde zodpoví všechny Vaše dotazy.

V případě zájmu neváhejte a hlaste se, kapacita workshopů se rychle plní!

Přejít k navigační liště