26 Lis

Ohlédnutí: Podzimní neformální setkání aka NefSet

     nefset podzim 2015 (2)Jak mnozí z Vás, co navštěvují tento web, či ti, co mají „lajklou“ naši facebookovou stránku, vědí, že úterní večer patřil NefSetu. Akci, od které jsme v redakci nečekali zázraky. Nějaká setkání máme již za sebou, a tak jsme zhruba věděli, do čeho jdeme.

Chtěli jsme tedy zamluvit hospodu v blízkosti Ústavu, abychom vyšli vstříc kmenovým pracovníkům ÚPV. V okolí je toho spousta, to všichni vědí, a tak jsme se začali dohadovat o tom, která by to vlastně měla být. Zaznělo mnoho nápadů, z nichž nám vzešlo pár favoritů. Vyslali jsme tedy na obhlídku podniků toho nejnáročnějšího zákazníka z redakce. Člena, na němž doslova ležel a padal celý podzimní NefSet – Daniela Přikryla – abstinenta, nekuřáka, vegetariána a také Pražana (abychom zaručili vysoký standard služeb, na který je zvyklý). Nakonec jsme tedy zamluvili salónek v restauraci Stavba, o kterém jsme se domnívali, že bude dostačující našim potřebám a začali vymýšlet program.nefset podzim 2015 (5)

Deskové hry byly naprostou sázkou na jistotu, jedná se totiž o stálice v programech NefSetů. V tomto bodě jsme mohli říct: „Jo, to bude stačit.“ My jsme však řekli: „Ne. Chceme mít lepší program než před rokem!“ Náš záměr byl nenásilně podpořit seznamování účastníků, a přitom zachovat zábavnou formu. Už jen myšlenka na pub-kvíz v nás probudila nadšení – spojuje totiž oba požadavky do jedné aktivity. Rozhodli jsme se ho rozdat do týmů složených napříč ročníky, pro snazší vytvoření nových vazeb a pro vyšší motivaci jsme je nechali je soutěžit o odborné publikace, kterých máme plné skříně. Abychom předešli realizaci nápadu jednoho člena redakce k založení soukromé knihovny, chtěli jsme obdarovat co nejvíce zúčastněných. 

nefset podzim 2015 (3)Pozvánky byly rozeslány, začali jsme tedy netrpělivě vyhlížet onen den, s nadšením, jsme pak na Facebooku sledovali příslušnou událost a zvyšující se počet potenciálních účastníků. Nadšení však po čase vystřídaly obavy, a to ve chvíli, kdy jsme si uvědomili, že zamluvený salónek nemusí kapacitně vyhovovat – doufali jsme v zázrak.nefset podzim 2015 (1)

Nastal den D, hodina H a naše akce odstartovala. Na místo dorazili někteří z nás trochu dříve, aby mohli nachystat pár drobností. Netrvalo to však dlouho a objevila se početnější skupinka prváků z pedagogiky, se kterou se dali organizátoři do hovoru a za pár chvil i do hraní her. Hodin přibývalo a úměrně tomu přibývalo i studentů a vědeckých pracovníků. U některých jedinců pak úspěšně přibývaly i promile v krvi a s tím rostoucí zábava. Přímou úměrou pak naopak ubýval prostor pro pohyb v salónku, o nedostatečném počtu židlí netřeba se zmiňovat. Něco kolem sedmé hodiny si tak nově příchozí sednout prostě už nemohli, a tak jim nezbývalo nic jiného, než postávat v salónku a bavit se s ostatními.nefset podzim 2015 (8)

To byl ten správný čas na zahájení pub-kvízu, samovolnému rozdělení do výzkumných týmů a půl hodince usilovného luštění a překřikování. Zdrojem informací v každé skupině měl být jeden vyučující či doktorand, který zná osobnější informace o ikonách ÚPV nebo pedagogiky obecně. V tu chvíli se projevilo, kdo se NefSetu zúčastnil poprvé, kdo nedává pozor na přednáškách, a taky kdo má smysl pro humor. Ty nejvtipnější odpovědi si nenecháme pro sebe a zveřejníme je na našem facebooku. Samozřejmě pro Vás máme i zadání a správné odpovědi, najdete je na konci článku.nefset podzim 2015 (7)

Pub-kvíz naprosto pohltil pozornost většiny přítomných a věříme, že splnil svůj účel. Po něm se pokračovalo v zajetých kolejích – hraní her, konzumací rozličné krmě a moků rozmanitých barev a debatování na nejrůznější témata, k všeobecné spokojenosti. Ti nejodolnější, se po půlnoci přesunuli do Café Laundry, kde naše Neformální setkání zdárně zakončili.

nefset podzim 2015 (6)Jak tedy shrnout úterní NefSet? Zázrak se nekonal, salónek se nenafoukl. Uskutečnily se však zázraky naprosto jiné. Za prvé – stojícím jedincům vůbec nevadilo, že stojí (nebo alespoň nic neřekli). Za druhé – počet studentů prvního ročníku překonal naše odhady. Za třetí – počet kmenových zaměstnanců překonal naše odhady. Vlastně celkově počet účastníků překonal naše odhady. 😀 Za čtvrté – doprovodný program se setkal s úspěchem. A za páté (protože na konec uvádíme jen to nejlepší) akce se zúčastnil i děkan filozofické fakulty profesor Milan Pol.

A nyní již výše zmíněné otázky a odpovědi. 🙂

Zadání pub-kvízu najdete zde a správné odpovědi pak zde. Vyhodnocení soutěže Záhady ztracené kytky zveřejníme již brzy.

Odesílám
User Review
5 (1 hlas)
Přejít k navigační liště