11 Srp

Mám malou dílnu, víc mě nezajímá!

   Dílna prezentace, nový předmět na Ústavu pedagogických věd, je rušné místo, kde studenti a vyučující společně pracují na vzniku úžasných prezentací představujících vědecká témata.

   Když je něco nové, lidé bývají zvědaví, jak to vypadá. Takhle to tedy vypadalo v naší dílně. Zpočátku minulého semestru měli studenti strach. Strach z neznámého, strach z ostatních lidí, strach z toho, že selžou. Pak ale všichni sebrali odvahu. Odvahu zkoušet věci jinak, odvahu ztrapnit se, odvahu říct to, co říct chtějí.

   Na počátku nebylo nic. Na konci bylo patnáct skvělých prezentací! Dozvěděli jsme se například to, jak se stát dobrým učitelem a jak správně reklamovat boty. Také jsme zjistili, co je to mobile learning a v čem spočívá temná turistika. Řešili jsme otázky, jestli má být sexuální výchova a první pomoc povinnou součástí vzdělávání. Dostali jsme pozvánku na akci Ukliďme Česko a ptali jsme se, jestli čteme dětem. Seznámili jsme se také s minimalismem a tajnou řečí těla. A jelikož nám bylo řečeno, že pokud chceme někoho přesvědčit, nemáme ho přesvědčovat, tak vás jen a pouze zveme do dalšího semestru Dílen prezentace.

   Dílna prezentace, to totiž není jen obyčejný předmět, kde se studenti můžou přetrhnout za čtyři kredity. Je to místo, kde se učíme jeden od druhého i sami od sebe. Naši studenti nám ve zpětných vazbách na konci semestru napsali například toto:

Málokterý předmět na FF cílí na praktické dovednosti, v tom se Dílna liší… (Jakub)

Dílna mi dala odvahu prezentovat před lidmi… (Simona)

Naučil jsem se respektovat různou pokročilost prezentujících… (Dan)

Naučil jsem se naslouchat… (Tomáš)

S některými lidmi ze skupiny bych dvojdomek nechtěl, přesto jsem se od nich učil… (Libor)

Sama jsem se občas cvičila v sebeovládání… (Kačka)

Nejen, že jsem přijímala zpětnou vazbu, ale také jsem se jí naučila dávat… (Monča)

   Pokud chcete nalézt své prezentační hranice a překročit je, první Dílny začínají už 21. 9. 2016. My se na ně těšíme a už teď si broukáme „a tak hledám holku sdílnou, co by chtěla kluka s dílnou…“. Tak co, potkáme se?

 

Inka a Petr, mistři v Dílně prezentace (PG60B61)

 

P.S.: Naše dílna sousedí s Dílnou improvizace, která také stojí za návštěvu.

Odesílám
User Review
5 (2 hlasy)
Přejít k navigační liště