26 Kvě

Reportáž z neformálního setkání ÚPV

Milé čtenářky a čtenáři, vyučující a zájemci o dění na Ústavu pedagogických věd FF MU (dále jen ÚPV).
Dne 14. května 2014 na dvorku fakultních budov K a L proběhlo neformální setkání ÚPV. Účast byla hojná, od zastavivšího se pana děkana, přes vedoucího ústavu, vyučující a studenty od bakalářů až po doktorandy.
Během celé akce účastníky provázel příběh s pedagogickou tematikou a to v podobě Emila, jehož J. J. Rousseau z tragických důvodů nestihl vychovat a celá jeho výchova byla tedy v rukou návštěvníků. Ti, za pomoci pohybových aktivit, rozvíjeli jeho osobnost a doplňovali vzdělání od základního, přes (dnešní) středoškolské až po vysokoškolské. Tomu všemu kralovala získaná Emilova schopnost nalézt lásku.

Bylo možné si vyzkoušet aktivity jako je pétanque, lukostřelba, croquet, opičí dráha a velké množství deskových her. Po nějaké době našla své uplatnění i přichystaná vodní dýmka. Dalším hodně využívaným prvkem setkání bylo občerstvení v podobě grilovaných klobásek, hermelínů, toustů, nealkoholických nápojů, piva a tří druhů domácí pálenky. Konkrétně o Hruškovici byl projeven nemalý zájem.

Ke sklonku akce na fakultě se tahouny stali doktorští studenti včetně jednoho studenta z Afriky a postarali se o téměř veškerý zbytek občerstvení. Student z jižního světadílu přednesl svůj domovský jazyk, který i přes všeobecný intenzivní trénink nebyl nikdo schopen vyslovit. Poslední kontrola Emila na plakátu přinesla všeobecné blaho, protože byl vzdělán nejen tak, jak bylo v původním kurikulu, ale dokonce i „nadvzdělán“ horlivou improvizací a spoluprací veselých účastníků.

Ještě neformálnější akce pokračovala v pivnici U Čápa, kde se osazenstvo zhostilo tajné eliminace posledních zbytků Třešňovice. Po celou dobu setkání byla nálada výborná až vřelá a účastníci spokojení. Děkujeme všem, kteří přišli, a doufáme ve vyplnění zvěstí o příštím ročníku, aby se i nezúčastnění podpůrci ÚPV měli na co těšit.

Za organizátorský team Michaely Bočánové, Veroniky Friedrichové, Zuzany Havelkové, Hany Kochtíkové, Evy Nikodymové a Daniela Přikryla napsal Václav Vydra.

Odesílám
User Review
5 (1 hlas)
Přejít k navigační liště