18 Úno

Terénní výslech: Vnitřní hlas

Ke ZKUPP jsem přisla jak slepý k houslím. A mělo to tak být.

Když jsem kdysi ve své schránce našla nabídku zapsat se do dvouletého programu Zkušenostně-reflektivní učení v praxi pro učitele a jiné pomáhající profese v rámci celoživotního vzdělávání na ACORu, a během deseti minut se intuitivně rozhodla, že do toho půjdu, neměla jsem ponětí, že mě to tak ovlivní. A že mi to dokonce změní priority co se vzdělání týče. Brala jsem to pouze jako doplněk k bakalářskému/magisterskému vzdělání ve svém oboru (učitelství angličtiny), záhy se ale pro mě ZKUPP stalo tak důležitým, že když jsem se nedávno dostala do časové tísně a řešila, co budu muset pustit, ZKUPP nepřipadalo ani na chvíli v úvahu. Mileráda jsem zanechala magisterského programu právě proto, abych měla víc času na svou práci a ZKUPP , které mi dává osobnostně i profesně mnohem více než formální vzdělávání na filozofické fakultě.

ACOR je pro mě o lidech – podobně i jinak smýšlejících, vesměs velmi vyzrálých, je pro mě o obohacujícím partnerském vztahu s lektory, neformálním vzdělávání a objevování jiných cest, o smysluplných úkolech, praktických seminářích,… ACOR mi pootevřel mnohá dveře a já bych do některých ráda nakoukla.

V životě vesměs následuji intuici, byť jejím důvodům ne vždy hned rozumím, a ještě se mi nestalo, že by mě zavedla na scestí. Bylo tomu tak i s ACORem – něco mi říkalo: „Jdi do toho, pošli ten motivační dopis!“ A tak jsem to udělala, ač jsem si tehdy (a ještě několik měsíců poté) neuměla představit, o čem toto studium vlastně bude. To mi došlo až po motivačním kurzu, který mě namotivoval tak, že jsem se na každou „přednášku“ těšila jak malé děcko na návštěvu zoologické.

Však se podívejte na ACORské stránky a udělejte si obrázek sami. Moje rada by zněla: „Nad rozhodnutím příliš nepřemýšlejte. Buď cítíte, že je to pro vás, nebo ne.“ Nicméně, každý to má nastavené jinak, takže baví-li vás si nad věcmi hlavu lámat, dejte si čas na rozmyšlenou. Whatever floats your boat. I hope you’ll make a good decision.

Zuzana Bzonková
(absolventka Lektorství angličtiny na PdF a absolventka ZKUPP)

Zpět na rozcestník článků o ZRU a ZKUPP:

Zkušenostní a reflektivní učení (ZRU/ZKUPP) na ÚPV FF MU opět otevřeno!

Odesílám
User Review
5 (1 hlas)
Přejít k navigační liště