26 Čvn

ÚPV spolupořádá megakonferenci o vzdělávání učitelů!

Jak aplikovat zjištění z pedagogického výzkumu do přípravy učitelů? Jak kontinuálně zvyšovat kvalitu vzdělávání a jak zajišťovat učitelům profesní rozvoj? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky budou nalézat a vzájemně sdílet pozvané vědecké kapacity a odborníci celého světa. Právě v těchto dnech totiž vrcholí přípravy na již 61. mezinárodní konferenci ICET, kterou spolupořádá právě náš Ústav pedagogických věd.

Celý název konference Re-thinking Teacher Professional Education: Using Research Findings for Better Learning (v češtině Rozmýšlení učitelského profesního vzdělávání: využití výsledků výzkumů pro lepší učení), reflektuje aktuální potřebu zkvalitňovat výuku na všech úrovních a podporovat profesní rozvoj učitelů. Že i Masarykova univerzita jde s tímto trendem, dokládá jak nedávno založené Centrum rozvoje pedagogických kompetencí (CERPEK), na jehož provozu se podílí i ÚPV, tak i vznik a fungování studentské iniciativy Otevřeno na Pedagogické fakultě.

ICET plakát FSS

Program je opravdu nabitý, poněvadž po celé tři dny (od 28. do 30. června) nabízí dokonce čtyři programové linie. Dílčími tématy konference jsou: zlepšování kvality vzdělávání, výuka v digitálním věku, mezinárodní trendy ve vzdělávání pedagogů, využití mezinárodních partnerství a síťování v pedagogické praxi. Kromě přednášek dále nabídne sympozia k vědeckým článkům (mj. o velmi zajímavých případových studiích) a workshopy. O svých oblastech odbornosti budou přednášet také zástupci ÚPV: Petr Novotný a Karla Brücknerová, Klára Šeďová a Zuzana Šalamounová, Jiří Zounek a Dev Raj Paneru a Zuzana Šmideková.

V pátek dopoledne se dále uskuteční inspirační debata o směřování české vzdělávací politiky, jejíž hlavním hostem je bývalý ministr školství Ondřej Liška. Zejména pro zahraniční účastníky konference je připraven také volnočasový program (prohlídka HUMElabu, různých školských zařízení a města Brna) a slavnostní galavečer. Kompletní informace naleznete na stránkách konference.

Přejeme, aby se akce vydařila a pomohla České Republice a jiným v zavádění inovací ve vzdělávání.

Odesílám
User Review
5 (5 hlasů)
Přejít k navigační liště