02 Čvc

Béčkové předměty vol.2 (magisterské studium)

Registrace předmětů do podzimního semestru se kvapem blíží, a tak vám přinášíme další dávku béčkových předmětů, tentokrát pro magisterské studium. Těšte se na představení nejen nových předmětů, ale také stálic registračních šablon.

Na podzim 2017 se otevírají hned dva nové předměty – Age management a Profesní seniorita (nelekejte se neobyčejného názvu, znamená to kariérní vyzrálost).

profesní senioritaProfesní seniorita je vypsána pro obory Pedagogika a Andragogika pod kódy PG61B06 a PAN146. Kurz probíhá blokovou formou – za 16 hodin rozdělených do bloků se vám otevře možnost prozkoumat vaše silné a slabé stránky, nastavit si svoje kariérní cíle, sestavit si svůj akční plán, a mnoho dalšího. To vše skupinovou metodou a za přítomnosti skvělých lektorek Zuzany Vařejkové a Kláry Harvánkové. Kurz je ohodnocen 4 kredity. Pro účast na kurzu je zapotřebí finanční spoluúčasti 600,- pro uhrazení materiálů (dostanete například svůj pracovní sešit, který vás bude kurzem provázet). Kurz doporučují účastníci zkušebního běhu z jarního semestru (viz foto). Neváhejte a předmět si zapište co nejdříve, kapacita je omezená! 😉

Age management je předmět, který je svým obsahem zaměřený nejen na teoretické zakotvení, ale i možnosti využití konceptu v praxi. Seznámíte se tak například s tím, jak lze pracovat s různými věkovými skupinami v organizacích, jejich specifiky na trhu práce, nebo například s tím, jak se měří pracovní schopnost pomocí nástroje WAI. Kurz je hodnocen 4 kredity, výuka se koná jednou za dva týdny, a zakončení je formou závěrečného projektu. Kurz má kód PAN147 a je vypisován pro obor Andragogika.

Nyní se podíváme na kurzy, které jsou již stálicí v registračních šablonách, a jsou vypisovány i pro obor Sociální pedagogiku a poradenství. Poznámka: pokud jste ze socpedu a chtěli byste si zapsat i výše zmíněné předměty, stačí zkusit požádat o výjimku.

Další předměty, který vám můžu doporučit, je Multikulturní výchova a Multikulturní pedagogika, které učí doc. Knotová. Multikulturní výchovu najdete pod kódem PAN106 a její obdobu pro pedagogiku pod PG51B89. Oba předměty jsou vyučovány jednou za dva týdny a jsou ukončeny zápočtem (prezentací a písemným testem). Obdržíte za ně 4 kredity.

Pod taktovkou paní doc. Knotové můžete navštívit i kurz Gerontopedagogika pod kódy PG51B64, PBSNPB16 a PAN103. Předmět je zaměřen na stále více aktuální téma stárnutí a péče o seniory, a ukončen je seminární prací. Jak je u “béčkových” kreditů zvykem, obdržíte 4 kredity.

A jaké jsou vaše tipy pro béčkové předměty? Napište je do komentářů. 🙂

Odesílám
User Review
5 (4 hlasy)
Přejít k navigační liště