27 Kvě

Ohlédnutí za neformálním setkáním ÚPV

Již druhým rokem pořádali členové redakce tohoto webu pro studenty a vyučující z ÚPV neformální setkání. Letos se neslo ve znamení soutěží, her a relaxace, která je obzvlášť v zápočtovém týdnu potřebná. A že bylo opravdu neformální se můžete přesvědčit prohlédnutím galerie fotek.

V nabídce her byla již tradičně lukostřelba, překážková dráha a Pétanque, oproti minulému roku přibyl ještě Twister a Badminton. Na výběr bylo i velké množství deskových her, malování. Z občerstvení byly k dispozici toasty, kolobásky, pivo a domácí pálenka. Bohužel jsme nepočítali s konkurencí SemestrENDu, takže se setkání nezúčastnilo tolik studentů jako minulý rok, ale o to vyšší byla účast doktorských studentů a vyučujících z ÚPV.

Kromě plánovaného programu jsme se nebránili ani návrhům samotných účastníků, takže jsme měli možnost zahrát si společně hru městečko Palermo. Šéfem mafie byl doc. Zounek a myslím, že na tomto postu by měl i v reálu velký úspěch (podobně jako v Twisteru, který také vyhrál). Jeho zaručenou taktikou bylo nejprve odstranit nejsilnější konkurenci svých kolegů z ÚPV a potom volil taktiku odvádění pozornosti a zabíjení lidí, kteří se opovážili ho obvinit z vražd. Myslím, že ze zvolené taktiky je jasné, že pana doc. Zounka čeká ještě mnoho kariérních úspěchů. A jak se doc. Zounek vyjádřil k neformálnímu setkání? To se můžete dočíst v následujících řádcích:

Ke konci semestru se mi někdy těžko hledá volný prostor na setkání se studenty, ale i na jiné aktivity. Na druhou stranu se na setkání vždy těším, protože z minulých ročníků vím, že je to pohoda, příjemné setkání, dobré jídlo i pití. Přiznám se, že se mi letos moc nechtělo kvůli nachlazení, ale bylo hezky, tak jsem vyrazil. A nelitoval jsem, protože tradice byla dodržena… Hned, jak jsem přišel, vidím party stan a pod ním jídlo a pití, stoly s různými hrami, na trávě další hry (včetně lukostřelby). Vyzkoušel jsem tedy některé hry, dal si něco k jídlu a k pití a …. moc se mi nechtělo domů, což je pro mne neklamný ukazatel vydařené akce. Škoda jen, že na “náš” dvorek nenašlo cestu více studentů, ale i kolegů. Tak snad příště.

K danému setkání se naší redakci také podařilo získat anonymní zpověď od jednoho z vyučujících, který úzce spolupracuje s naší redakcí. Tušíte správně, oním vyučujícím je fantom Ústavu pedagogických věd, vyučující s přezdívkou Black Cherry. Pokud jste však o něm nikdy neslyšeli, není to náhoda, jeho identita zůstává skryta i před jeho samotnými kolegy z ÚPV, a kdyby s námi úzce nespolupracoval, o jeho existenci by pochybovala i naše redakce, která ho do doby, než ji kontaktoval, považovala za pouhý mýtus. Nyní však k onomu vyjádření:

Víte, nikdy jsem nebyl na tato setkání. Vlastně nejsem typ na jakákoliv setkání. Když jsem se pak dozvěděl, že se jakási skupinka studentů rozhodla uspořádat něco, co nazvala „Neformální setkání“ nijak to se mnou nehnulo. Když jsem se ovšem od kolegů dozvěděl, že se tam bude prodávat cosi, co teče – a že to nebude voda, má játra se pohnula a já zacítil potřebu se na daný dvorek vydat. S vidinou dumpingových cen alkoholu a blízké budoucnosti, kdy se nevyspím – ať už z důvodu zahlcení písemnými pracemi, či jejich obsahem, jsem se tedy v onen inkriminovaný den vydal na dvorek. S hrůzou jsem zjistil, že akci pořádá studentský web, se kterým spolupracuji. Abych se vyhnul odhalení, bylo proto naprosto nezbytné dělat, že tento tým organizátorů neznám. Nevím, jak se mi to podařilo – obzvláště s přibývajícími promilemi na after-party v Pivní burze, doufám, že obstojně. Slovem „obstojná“ bych rovněž zhodnotil i tuto akci, neváhal bych možná říct, že akce byla nad moje očekávání. Během této akce se totiž má skepse proměnila v cosi, co by se dalo nazvat jako jemný optimismus. S nezvyklým pocitem (optimismus), v nezvyklou dobu (zápočtový týden) jsem tak opouštěl toto setkání. Tento pocit mi pak vydržel do první opravené písemky, kterou bych nejraději ani nečetl.

Úklidem dvorku okolo 21. hodiny tedy Neformální setkání nekončilo, jak by se mohlo zdát, a několik vytrvalých účastníků se přesunulo do Pivní burzy, kde zábava pokračovala. Tentokrát již bez her a skvělých domácích pálenek, ale i tak se všichni výborně bavili.

Na fotky pořízené na akci i při její přípravě se můžete podívat na Facebookové události vytvořené pro NefSet:

 https://www.facebook.com/events/973402086027451/985327418168251/

Závěrem tohoto článku bychom Vám rádi popřáli úspěšné zkouškové a krásné prázdniny! Ale nebojte se, budeme se i přes prázdniny hlásit s pravidelným přísunem informací s pedagogickou tématikou, a na podzim se uvidíme u dalšího neformálního setkání!

nfst

Odesílám
User Review
5 (1 hlas)
Přejít k navigační liště